Budimex po raz kolejny w składzie Respect Index

Odpowiedzialność społecznaData aktualności: 15 grudnia 2017

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Budimex ponownie wszedł w skład Respect Index. 14 grudnia 2017 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła skład indeksu spółek odpowiedzialnych - RESPECT Indexu, wśród których, kolejny rok z rzędu, znalazła się nasza firma. W imieniu firmy certyfikat odebrał Krzysztof Kozioł, Dyrektor Biura Komunikacji Budimex SA.

- Budimex nieprzerwanie od 2011 r. wchodzi w skład RESPECT Indeksu. To dla nas duża satysfakcja, że również w tym roku znaleźliśmy się w tym wyjątkowym gronie - 28 najbardziej odpowiedzialnych społecznie spółek giełdowych – mówi Krzysztof Kozioł.

Respect Index to indeks giełdowy obejmujący spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony notowane na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W jego skład wchodzą wyłącznie te firmy, które wyróżniają się najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego (corporate governance), ładu informacyjnego, relacji z inwestorami, w obszarach ekologicznym, społecznym
i pracowniczym.

Nowy skład indeksu będzie obowiązywał od 18 grudnia 2017 r.

###

Budimex jest spółką z blisko pięćdziesięcioletnią tradycją. Liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia ponad 6000 specjalistów. Profil jej działalności obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, kubaturowych oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz Elektromontaż Poznań SA. 

Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Załączniki