Próba w nowym bloku Elektrowni Turów zakończona sukcesem

Data aktualności: 26 listopada 2018 Próba w nowym bloku Elektrowni Turów zakończona sukcesem

W dniach 23-25 listopada 2018 roku w Elektrowni Turów przeprowadzono próbę ciśnieniową kotła nowego bloku energetycznego. Próbie poddano kocioł właściwy wraz z układem przegrzewu pierwotnego oraz układ przegrzewu wtórnego. Obydwie próby zakończyły się sukcesem. To znaczący krok w realizacji tego zadania inwestycyjnego realizowanego m.in. przez Budimex.

Warta ponad 3,5 miliarda złotych netto inwestycja w Elektrowni Turów, należącej do PGE, realizowana jest przez konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe, Budimex oraz Tecnicas Reunidas. Nowy blok energetyczny osiągał będzie moc 450 MW oraz będzie spełniał wszystkie wymogi środowiskowe konkluzji BAT dla dużych obiektów energetycznych. Przekazanie bloku do eksploatacji przewidziane jest w 2020 roku.

Kontrakt wkracza obecnie w najważniejszą fazę kończenia prac montażowych i rozpoczynania rozruchów, obecnie na placu budowy zatrudnionych jest prawie 2 000 osób.

Kontrakt w Turowie jest kluczowym kontraktem energetycznym dla Budimeksu. Udział Budimex w realizacji tego zadania wynosi  22,5%. Pomimo trudności z dużym wzrostem cen oraz ograniczonymi zasobami firm podwykonawczych - na całym rynku w Polsce - przekazanie bloku do eksploatacji nastąpi zgodnie z planem w 2020 roku.

---

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

Załączniki