Budimex wyróżniony w konkursie „Buduj bezpiecznie” za drogę S-7 Skarżysko – Kamienna

Data aktualności: 26 listopada 2018 Budimex wyróżniony w konkursie „Buduj bezpiecznie” za drogę S-7 Skarżysko – Kamienna

Budimex jako jedyna firma budowlana otrzymała w tym roku wyróżnienie w konkursie „Buduj Bezpiecznie” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Kielcach. Nagrodę przyznano za szczególną dbałość Budimeksu o bezpieczeństwo środowiska pracy na placu budowy trasy ekspresowej S-7 Skarżysko-Kamienna.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 23 listopada 2018 r. w Kielcach. Wyróżnienie dla Budimeksu odebrał Piotr Wawrzycki, dyrektor kontraktu w towarzystwie Jarosława Gajewskiego i Filipa Bąka. Na wydarzeniu byli obecni m.in. przedsiębiorcy, pracodawcy czy przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji z województwa świętokrzyskiego.

Organizatorem konkursu „Buduj bezpiecznie” jest Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowe Inspektoraty Pracy. Celem tej inicjatywy jest propagowanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczynia się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.

Wyróżnienia w takich plebiscytach cieszą nas szczególnie, bo dotyczą nie tyle samych inwestycji, ale ludzi, którzy przy nich pracują, a ludzie to dla Budimeksu zawsze największa wartość. Jako członkowie inicjatywy „Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie” nieustannie pracujemy nad zwiększaniem bezpieczeństwa pracy na placach budowy, więc nagroda w tej kategorii to dla nas szczególne ważna – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimex S.A.

---

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, i Mostostal Kraków.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

Załączniki

jpg, 3.3 MB