Otwarcie Muzeum Żołnierzy Wyklętych zrealizowane przez Budimex

Data aktualności: 01 marca 2019 Otwarcie Muzeum Żołnierzy Wyklętych zrealizowane przez Budimex

Dariusz Blocher – Prezes Zarządu Budimeksu z Premierem Rządu RP Mateuszem Morawieckim, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotrem Glińskim i Prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem otworzyli Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

– Dziękuję Budimeksowi za staranną budowę i jak zawsze więcej niż przeciętny wysiłek żeby pokonać wszelkie trudności. Cieszę, się że inwestycję taką jak muzeum zrealizowała firma z polską i tak długą tradycją jak Budimex – mówił Minister Gliński.

Wielkie rzeczy zawsze mają swoje małe początki. Jak na realizacje Budimeksu ten obiekt nie jest wielką autostradą, czy dużym biurowcem, ale był dla nas mimo to budową niezwykłą. Bo jak powiedzieli moi szanowni przedmówcy, jest namacalnym i materialnym początkiem procesu odsłaniania historii wielu zapomnianych bohaterów – powiedział Dariusz Blocher.

– Była to dla naszej firmy z tego punktu widzenia budowa niezwykła. W lipcu 2017 roku podpisaliśmy umowę. Remont i przebudowa zajęły 17 miesięcy. W tym pięć miesięcy trwały prace dodatkowe związane z dodatkowymi przejściami i dojściami do budynków – dodał Dariusz Blocher.

Budowa rozpoczęła się w lipcu 2017 roku i obejmowała modernizację oraz rozbudowę starego aresztu śledczego oryginalnie carskiego więzienia z 1903 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 3,5 tysiąca m2 – na całość obiektu składa się sześć budynków w tym dwa nowe obiekty.

Budimex jest zaangażowany także w inne kluczowe budowy dla polskiej historii jak Muzeum Historii Polski w Warszawie, czy Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

***

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków. Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.media.budimex.pl

Załączniki