Rozbudowa szpitala w Gorzowie Wielkopolskim

Data aktualności: 08 sierpnia 2019 Rozbudowa szpitala w Gorzowie Wielkopolskim

W dniu 05.08.2019r. została podpisana z Zarządem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. umowa w trybie zamówień publicznych na „Rozbudowę  zespołu  budynków  szpitalnych  o  pawilon  medyczny  dla  Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.”

Wartość brutto robót: 39 970 066,25 zł

Zakończenie inwestycji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie 30.04.2021r.

Budynek jest podpiwniczony, posiada cztery kondygnacje nadziemne o konstrukcji w technologii żelbetowej monolitycznej i ścianami murowanymi. (w części 3 kondygnacyjny)

Wymiary budynku: 16,56 m x 60,56 m

Wysokość budynku 12,84 - 16,40 m

Powierzchnia zabudowy wynosi 1003 m2

Powierzchnia całkowita:   4 392,37 m2

Powierzchnia użytkowa:   2 340,01 m2

Kubatura:   16 705,07 m3

 

Ilość łóżek:

- 22 łóżkowy Oddział anestezjologii i intensywnej terapii

- 24  łóżka Oddział  Hematologiii  i  Chorób  Rozrostowych  Układu  Krwiotwórczego 

- 6 łóżek Pododdział leczenia ostrej białaczki

- 9 łóżek - Pododdział przeszczepowy

Łączna ilość łóżek: 61 sztuk

---

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl