Budimex SA zakończył budowę Aparthotelu „Termy Uniejów”

Data aktualności: 27 września 2019 Budimex SA zakończył budowę Aparthotelu „Termy Uniejów”

>> Inwestycja realizowana przez Budimex SA w systemie zaprojektuj, wybuduj i wyposaż trwała rekordowo krótkie 18 miesięcy.

>> Zastosowano specjalnie dedykowane technologie i rozwiązania dla prawidłowego i sprawnego funkcjonowania hotelu.

>> Podczas realizacji projektu wykorzystano aplikację DALUX, która usprawnia wznoszenie obiektów budowlanych.

 

Firma Budimex zakończyła roboty budowlane związane z inwestycją w Uniejowie. 20 września 2019 roku miało miejsce uroczyste otwarcie czterogwiazdkowego Aparthotelu „Termy Uniejów”. Budynek wyróżnia się wyjątkową bryłą i otoczeniem. Powierzchnia obiektu zajmuje ok. 10 tys. m2.

Realizacja bijąca rekordy

Wybudowany przez Budimex Aparthotel w Uniejowie to nowoczesny i funkcjonalny budynek, który pomieści aż 172 apartamenty. – Realizacja tak dużej inwestycji, z wieloma rozwiązaniami technologicznymi i logistycznymi została zakończona w rekordowym tempie. Zajęła naszej firmie jedynie 18 miesięcy. To potwierdza, że Budimex specjalizuje się nie tylko w kontraktach drogowych, ale z powodzeniem realizuje także nowoczesne obiekty o przeznaczeniu hotelarskim – mówi  Dariusz Blocher, prezes Budimex S.A.

Budimex szyję na miarę

Budowa hotelu wymagała rozwiązań, które ułatwią obsłudze oraz gościom korzystanie z jego infrastruktury. Generalny wykonawca wprowadził wiele właściwych systemów, które sprawiły, że „Termy Uniejów” to bardzo przemyślany projekt. O funkcjonalności hotelu świadczą m.in. specjalna droga do zaplecza budynku, odpowiednia organizacja miejsc postojowych czy 4 windy, z czego jedna przeznaczona do zaplecza gastronomicznego. Warto podkreślić, że miasto, w którym zrealizowano inwestycję należy do najpopularniejszych ośrodków oferujących odwiedzającym korzystanie z wód termalnych wydobywanych w głębi ziemi. W Aparthotelu zostały one wykorzystane także w systemie ogrzewania całego obiektu. Realizacja inwestycji wiązała się z licznymi wyzwaniami, m.in. z kopaniem w gruntach nawodnionych, logistyką, jak również z odpowiednim zabezpieczeniami i ogrodzeniem okolicznych lasów. Budowa realizowana była bowiem na terenach Natura 2000.

Podczas 18 miesięcy prac, Budimex przy wznoszeniu hotelu w Uniejowie zużył 4 500m3 betonu, 670 ton stali zbrojeniowej oraz 257 500 sztuk silikatów. Powstał obiekt o konstrukcji słupowo-ryglowej, z tynkiem cienkowarstwowym oraz okładziną z płyt elewacyjnych. – W inwestycji zastosowano wentylację mechaniczną w częściach ogólnodostępnych, grawitacyjną w jednostkach mieszkalnych oraz mechaniczną w węzłach higieniczno-sanitarnych – mówi Tomasz Ciszewski, kierownik budowy w firmie Budimex SA.

Program DALUX

Realizacja Aparthotelu w tak rekordowym tempie to zasługa m.in. wykwalifikowanego zespołu budowlanego oraz wykorzystania programu DALUX. Mowa o aplikacji umożliwiającej zarządzanie dokumentacją i pozwalającej na dostęp do projektów z urządzeń mobilnych. – Jako generalny wykonawca realizujemy nasze inwestycje wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Usprawniają one prace całego zespołu na każdym etapie projektu – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimex SA.

***

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 51 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków. Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Załączniki