Magdalena Nowicka

Magdalena Nowicka Kierownik Działu Marketingu FB Serwis

magdalena.nowicka@fbserwis.pl kom.: (+48) 797 609 127

Od 10 stycznia Budimelex wraca na Warszawę Zachodnią

Od 10 stycznia Budimelex wraca na Warszawę Zachodnią

05.01.2022

Od poniedziałku 10 stycznia wraca na Warszawę Zachodnia Budimelex – zapewianiący transport dla pasażerów między pętlą autobusową na ul. Tunelowej/peronami stacji Warszawa Zachodnia i peronem 9 (peronem linii obwodowej).

Budimelex, tak jak w 2021 roku, będzie kursował w dni robocze od godziny 5.30 do godziny 18.30. Całkowicie elektryczny pojazd będzie kursował wahadłowo. Budimelex zabiera jednorazowo 5 pasażerów. W ciągu jednej godziny pojazd jest w stanie przetransportować do 100 osób.  Budimelex skraca czas dojścia do peronów Warszawy Zachodniej od strony Woli z obecnych 15 minut do 3-4 minut.

Analogiczne rozwiązanie działalo już w 2021 roku. Budimelex nie kursował przez okres kilku miesięcy w związku z wyłączeniem peronu 9 (linii obwodowej) z ruchu w drugiej połowie zeszłego roku. Kursowanie pojazdu trzeba było na kilka miesięcy zawiesić w związku z trwającymi pracami budowlanymi.

 

---

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl