2388452

Inwestycje

Pierwsze z 400 nowych drzew na Mokotowie i Wilanowie

W najbliższy piątek ruszają pierwsze nasadzenia 400 drzew wokół budowy Tramwaju do Wilanowa dla Tramwajów Warszawskich realizowane przez Budimex wspólnie ze wspólnotami mieszkaniowymi w obu dzielnicach. Pierwsze nasadzenia odbędą się w:

12.05 (piątek)

MIĘDZYZAKŁADOWA SM "ENERGETYKA" ADMINISTRACJA OSIEDLA "STEGNY ROŻEK"
ul. Burgaska 6
godz. 16-18
Zielony Piknik: sadzenie 14 drzew, animacje dla dzieci, kawa, słodkości

13.05 (sobota)

Wspólnota Mieszkaniowa OGRODY WILANÓW przy Zdrowej 4, 6, 8
ul. Zdrowa 4
godz. 11-13
Zielony Piknik: sadzenie 11 drzew, animacje dla dzieci, kawa, słodkości

Akcja kierowana jest do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów (w niedalekiej okolicy budowy Tramwaju do Wilanowa). Drzewa, zakupione przez Budimex, sadzone są przez mieszkańców.

Akcja jest podzielona na co najmniej trzy edycje. Pierwsza jest realizowana wiosną 2023 roku, kolejna wczesną jesienią tego roku i ostatnia - wiosną 2024 roku. W pierwszej kolejności do akcji Budimex będzie wybierać te wspólnoty/spółdzielnie, które znajdują się najbliżej trasy budowy Tramwaju do Wilanowa. Wspólnie z mieszkańcami sadzić będziemy wiśnie japońskie, lipy drobnolistne i klony zwyczajne. Są to drzewa o szybkim przyroście, dobrze rosnące w miastach. Wspólnoty będą mogły wybrać gatunek drzew, przy jednoczesnej konsultacji dendrologicznej z Budimeksem.

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe muszą dysponować gruntem, na którym można zrealizować nasadzenia drzew i znajdować się w okolicy budowy Tramwaju do Wilanowa. Muszą też posiadać zasoby pozwalające na bezterminowe dbanie o posadzone drzewa.

Aby zgłosić wspólnotę lub spółdzielnie do akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: www.przystanekzielen.waw.pl

Budimex - największy polski generalny wykonawca budowlany realizuje od września 2022 roku dla inwestora Tramwaje Warszawie największą inwestycję tramwajową w stolicy. Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa to inwestycja, której celem jest poprawa jakości życia wielu mieszkańców Warszawy. Trasa połączy Wolę, Ochotę oraz Dworzec Zachodni z Wilanowem i Mokotowem. Dzięki temu, mieszkańcy Wilanowa w godzinach szczytu dojadą do Śródmieścia w mniej niż 30 minut.

 

---

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

ZAŁĄCZNIKI

przystanek zielen logo 1 (1)

przystanek zielen logo 1 (1)

Przystanek Zieleń-2-1

Przystanek Zieleń-2-1