2509801

Kontrakty

Pierwsze fragmenty ustroju nośnego mostu w Warszawie już gotowe

Na budowie nowego mostu pierszo rowerowe na Wiśle trwają prace związane z montażem konstrukcji ustroju nośnego od strony praskiej oraz śródmieścia. Do dnia dzisiejszego zrealizowano montaż segmentów od 13-10 składających się na przęsła pomiędzy podporami P7-P6 oraz P6-P5. Od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego zamontowano segmenty nad podporą P2 oraz segment od podpory P1a do podpory tymczasowej. Zrealizowano także szereg prac infrastruktury towarzyszącej m.in. wybudowano mury oporowe L1, P1, P2 oraz P3, przebudowano kolizje energetyczne, wykonano większą część nasypu drogowego zbrojonego georusztem, rozpoczęto roboty brukarskie. Prace związane z montażem ustroju nośnego będą prowadzone przez kolejne miesiące do przełomu 2022 i 2023 roku.

Jednopoziomowa, pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę jest wykonanana ze stali pokrytej farbą w kolorze kortenu. W najszerszym punkcie most mierzyć ma 16,3 m., natomiast w najwęższym 6,9 m. szerokości.  Konstrukcja będzie miała wbudowane w balustrady oświetlenie LED, zamontowane zostaną także kamery monitoringu. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami o ograniczonej mobilności. Na moście wydzielone mają zostać również dwie strefy przeznaczone do wypoczynku.

Prace rozpoczęły się na początky 2022 roku. Koniec robót nastąpić ma w 2024 roku. Generalnym wykonawcą jest Budimex.

---

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

ZAŁĄCZNIKI

kladka w-wa-4

kladka w-wa-4

kladka w-wa-9

kladka w-wa-9

kladka w-wa-10

kladka w-wa-10

kladka w-wa-12

kladka w-wa-12

kladka w-wa-24

kladka w-wa-24

kladka w-wa-33

kladka w-wa-33

kladka w-wa-34

kladka w-wa-34

kladka w-wa-35

kladka w-wa-35