Wyróżnienie PARP Budimex

Wyróżnienia, polecane

Budimex z nagrodą od PARP za innowacje w sektorze ‎gospodarki o obiegu zamkniętym

Budimex został uhonorowany w prestiżowym konkursie na najlepsze rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych i zrównoważonych praktyk gospodarki obiegu zamkniętego, skupiających się na korzyściach środowiskowych, ekonomicznych, społecznych i zarządczych. Przyznanie nagrody to wyraz uznania za zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój.

Rozwiązanie, za które Budimex otrzymał wyróżnienie, nosi nazwę „Wdrożenie innowacyjnej technologii mieszanek mineralno-asfaltowych z zastosowaniem materiału z recyklingu nawierzchni asfaltowej". Celem tego projektu było wskazanie kierunku rozwoju w dziedzinie materiałów budowlanych i recyklingu. Zdaniem jury konkursu działania podjęte przez Budimex wpisują się w idee współpracy w ramach łańcuchów dostaw, budują efektywność przedsiębiorstwa w oparciu o zasady środowiskowe, społeczne i kultury organizacyjnej oraz przyczyniają się do rozwoju współpracy z interesariuszami, a także budowania odporności przedsiębiorstw na kryzys.

– Przyznanie nam tej nagrody jest dowodem na zaangażowanie firmy w tworzenie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań. Zrealizowany przez nas projekt pokazuje, że można śmiało inwestować w przyszłość, łącząc innowację z odpowiedzialnością społeczną. To dla zespołu Budimex ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy nad ekologicznymi rozwiązaniami w branży budowlanej – mówi Marek Klusek, Dyrektor Oddziału Gwarancji, Innowacji i Warunków Kontraktowych w Budimex SA.

Laureaci konkursu PARP otrzymują nagrody finansowe na sumę 20 tys. zł. Budimex przeznaczy tę kwotę na dalszy rozwój projektu.

---

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

ZAŁĄCZNIKI

Wyróżnienie PARP Budimex

Wyróżnienie PARP Budimex

Wyróżnienie PARP Budimex 2

Wyróżnienie PARP Budimex 2