Dworzec Zachodni 3

polecane, Inwestycje

Zaawansowanie prac na stacji Warszawa Zachodnia przekroczyło 85%

W czwartek 28 marca Budimex połączył, w trakcie prac budowlanych, nowy tunel na poziomie -1 od strony Alei Jerozolimskich z gotowym już nowym tunelem od strony Woli.  Połączenie odbyło się 8 metrów pod ziemią pod kursującymi pociągami. Do 30 marca uruchomiona zostanie winda tymczasowa do kładki nad peronami od strony Alej Jerozolimskich. Do połowy czerwca Budimex zakończy prace na peronach 1, 2 i 3.

W dalszym czasie będą trwały prace na poziomie -1 dworca. Na budowie pracuje każdego dnia ponad 600 osób i 160 jednostek sprzętowych. Trwa obecnie konstruowanie peronów 1,2 i 3 oraz zadaszenia tej części stacji. Budimex prowadzi też prace wykończeniowe nowej hali dworca od strony Woli.

Zakończenie prac związanych z infrastrukturą pasażerską jest przewidziane do końca 2024 roku. Budowa stacji Warszawa Zachodnia to jedna z największych budów w Polsce o wartości ponad 2 mld złotych. W jej ramach przebudowano już ponad 100 rozjazdów i 30 km torów. Linia średnicowa zyskała dzięki pracom nowe połączenie z układem torowym linii radomskiej i małej linii obwodowej. Powstało także nowe wyjście torowe do lotniska w ramach projektu CPK.

---

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

ZAŁĄCZNIKI

Dworzec Zachodni

Dworzec Zachodni

Dworzec Zachodni 1

Dworzec Zachodni 1

Dworzec Zachodni 2

Dworzec Zachodni 2

Dworzec Zachodni 3

Dworzec Zachodni 3