Martyna Wróbel Dyrektor Biura Prasowego i Relacji Zewnętrznych Budimex

martyna.wrobel@budimex.pl tel.: 512 068 316

Kategoria: Filmy korporacyjne

Budimex stawia na młodych. Generalny wykonawca kontynuuje współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii – organizacją, która w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, rozwija u młodzieży kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. Akcja jest kierowana do uczniów i uczennic techników budowlanych oraz ma na celu rozwinięcie ich kompetencji.

Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem konferencji inwestorskiej Grupy Budimex za rok 2022, na której zostały przedstawione wyniki finansowe spółki.

🟡 https://www.budimex.pl/
🟡 https://www.facebook.com/Budimexsa/
🟡 https://www.linkedin.com/company/budimex/
🟡 https://twitter.com/BudimexSA

Konferencja inwestorka za rok 2022 | Grupa Budimex

18 kwietnia Budimex wraz z przedstawicielami największego akcjonariusza: Gonzalo Nieto Mier (CEO Ferrovial Energy Infrastructure and Mobility), Armando Zuluaga (CEO Ferrovial Energy and Infrastructure) podpisał umowę wspólników powołującą nową spółkę joint-venture BXF Energia. Jest to wspólny projekt Budimeksu i hiszpańskiego Ferroviala. Budimex będzie miał w nowym podmiocie udział większościowy (51 proc.).

BXF Energia będzie realizować strategię dywersyfikacji Grupy Budimex rozwijając nowy obszar jej działalności. Zadaniem spółki będzie również produkcja zielonej energii na potrzeby klientów zewnętrznych i  Grupy Budimex co tylko umocni jej zrównoważony rozwój.

BXF Energia - powołanie nowej energetycznej spółki Budimeksu i Ferrovial

🟡 Grupa @Budimex przedstawiła wyniki finansowe za 2022 rok. Zakończyliśmy go z pozycją gotówkową ‎netto na poziomie przekraczającym 3,1 mld złotych, co jest naszą przewagą na rynku firm budowlanych. Sprawia też, że w czasach trudnych dla tego rynku mimo wszystko jesteśmy gotowi inwestować w rozwój Grupy i angażować się również jako Inwestor w nowe przedsięwzięcia. Zanotowaliśmy wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 8,9%. Głównie ‎dzięki większej skali realizowanej sprzedaży w segmencie budowlanym, w szczególności ‎w obszarze budownictwa kubaturowego, infrastrukturalnego oraz w spółce @Mostostal ‎Kraków. W części usługowej przychody 2022 r. wzrosły o 4,9% w porównaniu do roku ‎ubiegłego. Zysk operacyjny wyniósł 562 miliony złotych przy rentowności 6,5%.

🟡 Przeczytaj więcej o naszych wynikach finansowych: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7038515264115597312

Podsumowanie 2022 || Konferencja wynikowa Grupy Budimex

Zaangażowanie, współpraca i dobre serca wielu osób – pracowników, sponsorów i podwykonawców pozwoliły spełnić marzenie rodziny z Brus. Miesiące przygotowań, wysiłku i chęci czynienia dobra przyniosły niesamowity efekt – marzenie się ziściło, a klucze do nowego domu zostały przekazane pani Iwonie i Panu Krzysztofowi pod koniec lipca.

„Dom z serca” - jeszcze raz dziękujemy!

🟡 https://www.budimex.pl/
🟡 https://www.facebook.com/Budimexsa/
🟡 https://www.linkedin.com/company/budimex/
🟡 https://twitter.com/BudimexSA

Różnorodność międzypokoleniowa w naszej firmie

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie ponad 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym.

Podsumowanie 2Q'2022 w Grupie Budimex

Budimex zachęca do korzystania z bezpiecznych objazdów na trasie budowy Kolektora Wiślanego. 

Kolektor Wiślany, który powinien docelowo powstać w ciągu około 3 lat, to jedna z kluczowych inwestycji obecnie realizowanych przez MPWiK. Pozwoli on czasowo zatrzymywać nadmiar ścieków i wód opadowych w trakcie deszczy nawalnych spływających z  terenu lewobrzeżnej Warszawy. 

Kolektor Wiślany zostanie posadowiony na głębokości od 6 m do 15 m wzdłuż ulic: Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Gdyńskie. Jego podstawowa średnica wyniesie 3,2 m, dzięki czemu będzie w stanie pomieścić ok 50 tys. m3  wód opadowych.

Bezpieczeństwo nie zna drogi na skróty! - Kampania Społeczna Budimex