Kategoria: Filmy korporacyjne

Artur Popko - Prezes Budimex SA o wynikach finansowych Grupy Budimex za 2023 rok. 

Prezentacja inwestorska odbyła się 12.03.2024 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd podsumował miniony rok oraz zaprezentował strategiczne cele na przyszłość.

💹  Uzyskaliśmy rekordowe wyniki finansowe. 9,8 mld zł przychodu to niemal 14-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Imponująco prezentują się EBIT na poziomie 8 proc. oraz gotówka – 3,8 mld zł. Nasza grupa wypracowała 738 mln zł zysku, co stanowi 38-procentowy wzrost. Naszą stabilną pozycję na rynku potwierdzają podpisane kontrakty, których wartość wynosi 8,2 mld zł, oraz te znajdujące się w poczekalni, opiewające na ponad 13 mld zł. Portfel zamówień i poczekalnia na rynkach zagranicznych to 8 mld zł. Wieloletnie kontrakty zagraniczne dają naszej firmie dodatkowy komfort. Budimex ma zapewnioną pracę co najmniej do końca 2026 r.

💹  Po 20 latach wracamy do WiG20 na Warsaw Stock Exchange (GPW), na której debiutowaliśmy w 1995 roku. Od 15 lat regularnie dzielimy się zyskami z naszymi akcjonariuszami. Wypłaciliśmy 4,58 mld zł dywidendy.

​💹  Wyniki finansowe Grupy Budimex to przede wszystkim zasługa pracowników, którzy pracują na 220 budowach, dlatego dbamy o ich rozwój i bezpieczeństwo. Zrealizowaliśmy kilkanaście projektów rozwojowych oraz zwiększyliśmy liczbę wizytacji i obserwacji miejsc ich pracy.

💹 Nasze cele na lata 2024-2025 to utrzymanie pozycji lidera na rynku polskim, wzmocnienie fundamentów działalności zagranicznych, rozbudowa mocy w FBSerwis oraz Mostostal Kraków, a także dalszy rozwój nowych obszarów działalności (OZE, mieszkaniówka).

#GrupaBudimex #GPW #Wyniki #Konferencja #Prezentacja #Inwestorska #2023 #konferencja #wynikifinansowe #finanse #budownictwo #giełda #rynki #inwestycje  #wig20 

Dla Mediów:
https://media.budimex.pl/

Strona:
https://www.budimex.pl/

Facebook:
https://www.facebook.com/Budimexsa
https://www.facebook.com/mostostalkrakowsa
https://www.facebook.com/BudimexMobility/

Linkedin:
https://www.linkedin.com/company/budimex
https://www.linkedin.com/company/mostostal-krak%C3%B3w-s-a-/
https://www.linkedin.com/company/budimex-kolejnictwo-s-a/
https://www.linkedin.com/company/budimex-mobility/
https://www.linkedin.com/company/budimex-bau/

Kanały firmowe YT:
@mostostalkrakowsa4465 
@BudimexMobility 
@fbserwiss.a.5751 
@karierabudimex

Artur Popko - Prezes Budimex SA o wynikach finansowych Grupy Budimex za 2023 rok

Budimex stawia na młodych. Generalny wykonawca kontynuuje współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii – organizacją, która w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, rozwija u młodzieży kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. Akcja jest kierowana do uczniów i uczennic techników budowlanych oraz ma na celu rozwinięcie ich kompetencji.

Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem konferencji inwestorskiej Grupy Budimex za rok 2022, na której zostały przedstawione wyniki finansowe spółki.

🟡 https://www.budimex.pl/
🟡 https://www.facebook.com/Budimexsa/
🟡 https://www.linkedin.com/company/budimex/
🟡 https://twitter.com/BudimexSA

Konferencja inwestorka za rok 2022 | Grupa Budimex

18 kwietnia Budimex wraz z przedstawicielami największego akcjonariusza: Gonzalo Nieto Mier (CEO Ferrovial Energy Infrastructure and Mobility), Armando Zuluaga (CEO Ferrovial Energy and Infrastructure) podpisał umowę wspólników powołującą nową spółkę joint-venture BXF Energia. Jest to wspólny projekt Budimeksu i hiszpańskiego Ferroviala. Budimex będzie miał w nowym podmiocie udział większościowy (51 proc.).

BXF Energia będzie realizować strategię dywersyfikacji Grupy Budimex rozwijając nowy obszar jej działalności. Zadaniem spółki będzie również produkcja zielonej energii na potrzeby klientów zewnętrznych i  Grupy Budimex co tylko umocni jej zrównoważony rozwój.

BXF Energia - powołanie nowej energetycznej spółki Budimeksu i Ferrovial

🟡 Grupa @Budimex przedstawiła wyniki finansowe za 2022 rok. Zakończyliśmy go z pozycją gotówkową ‎netto na poziomie przekraczającym 3,1 mld złotych, co jest naszą przewagą na rynku firm budowlanych. Sprawia też, że w czasach trudnych dla tego rynku mimo wszystko jesteśmy gotowi inwestować w rozwój Grupy i angażować się również jako Inwestor w nowe przedsięwzięcia. Zanotowaliśmy wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 8,9%. Głównie ‎dzięki większej skali realizowanej sprzedaży w segmencie budowlanym, w szczególności ‎w obszarze budownictwa kubaturowego, infrastrukturalnego oraz w spółce @Mostostal ‎Kraków. W części usługowej przychody 2022 r. wzrosły o 4,9% w porównaniu do roku ‎ubiegłego. Zysk operacyjny wyniósł 562 miliony złotych przy rentowności 6,5%.

🟡 Przeczytaj więcej o naszych wynikach finansowych: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7038515264115597312

Podsumowanie 2022 || Konferencja wynikowa Grupy Budimex

Zaangażowanie, współpraca i dobre serca wielu osób – pracowników, sponsorów i podwykonawców pozwoliły spełnić marzenie rodziny z Brus. Miesiące przygotowań, wysiłku i chęci czynienia dobra przyniosły niesamowity efekt – marzenie się ziściło, a klucze do nowego domu zostały przekazane pani Iwonie i Panu Krzysztofowi pod koniec lipca.

„Dom z serca” - jeszcze raz dziękujemy!

🟡 https://www.budimex.pl/
🟡 https://www.facebook.com/Budimexsa/
🟡 https://www.linkedin.com/company/budimex/
🟡 https://twitter.com/BudimexSA

Różnorodność międzypokoleniowa w naszej firmie

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie ponad 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym.

Podsumowanie 2Q'2022 w Grupie Budimex